Małeckiego to pierwsza z łazarskich ulic, na której jeszcze w ubiegłym roku, wprowadzona została organizacja ruchu związana z poszerzeniem SPP. Pierwszy etap zmian obejmował odcinek od rynku Łazarskiego do ul. Strusia. Teraz rozpocznie się etap drugi - wykonawcy oznakowania działać będą od ul. Strusia do ul. Gąsiorowskich. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 14 czerwca.

Kierunek ruchu na ul. Małeckiego zostanie zachowany. Oznacza to, że samochody będą mogły przejechać tędy w jednym kierunku od ul. Strusia w stronę ul. Gąsiorowskich. Wprowadzony zostanie nowy sposób parkowania. Na całym odcinku wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe. Dzięki temu uwolniona zostanie przestrzeń chodników, zastawianych dotąd przez parkujące ukośnie auta. Utrzymany będzie wprowadzony kilka lat temu kontraruch rowerowy. Skrzyżowania z ul. Strusia i Kanałową pozostaną równorzędne, a na skrzyżowaniu z ul. Gąsiorowskich wlot ul. Małeckiego nadal będzie podporządkowany.

Prace na ul. Małeckiego rozpoczną się w poniedziałek, 14 czerwca i powinny zakończyć się tego samego dnia. Będzie to jednak uzależnione od korzystnej pogody.

Nowy sposób parkowania to nie jedyne zmiany, jakie czekają ul. Małeckiego w najbliższym czasie. Jesienią bieżącego roku pomiędzy ul. Strusia i Gąsiorowskich rozpoczną się prace związane z remontem chodników i nasadzeniami zieleni – drzew i krzewów. Ulica Małeckiego stanie się więc nie tylko bezpieczniejsza i wygodniejsza, ale bardziej estetyczna i zielona.

Kierowco! Przeparkuj pojazd

Podczas prac na ul. Małeckiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.