„Rowerem przez Grunwald na os. Kopernika” to nazwa projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, którego celem jest stworzenie wygodnego i bezpiecznego połączenia rowerowego pomiędzy os. Kopernika, Grunwaldem i Łazarzem, wiodącego w stronę centrum miasta. Jednym z jego ważniejszych punktów jest przejazd przez dwujezdniową ul. Grochowską w rejonie skrzyżowania z ul. Pogodną. Dotychczas funkcjonowało w tym miejscu tylko przejście dla pieszych, co dla rowerzystów oznaczało konieczność schodzenia z jednośladu i przeprowadzania go na drugą stronę drogi. Teraz nie ma już takiej potrzeby – zarówno rowerzyści, jak i piesi zyskali komfortowy przejazd i przejście przez grunwaldzką arterię.

W miejscu przedeptu przecinającego południowy narożnik pomiędzy ul. Pogodną i Grochowską powstała droga rowerowa o nawierzchni z betonu asfaltowego. Prowadzi ona do przejazdu rowerowego, położonego po południowo – wschodniej stronie przejścia dla pieszych (czyli od strony Łazarza). Po drugiej stronie  ulicy droga rowerowa zastąpiła stary chodnik, biegnący do ślepego zakończenia ul. Chociszewskiego.

W ramach inwestycji przebudowane zostały również fragmenty chodników: od wlotu ul. Pogodnej do przejścia dla pieszych przez ul. Grochowską, przez pas rozdziału pomiędzy jezdniami ul. Grochowskiej oraz za przejściem dla pieszych, po jej północnej stronie. Chodnik biegnący wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 90 pozostał bez zmian.

Projekt uzupełniło wykonanie nawierzchni fakturowych ułatwiające poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku, uporządkowanie parkowania na skrzyżowaniu ul. Pogodnej i Grochowskiej oraz korekty lokalizacji wpustów deszczowych i słupów oświetleniowych.

Koszt zrealizowanych prac to ponad 760 tysięcy złotych.