Po wschodniej stronie Warty strefa zostanie poszerzona o Berdychowo, Piotrowo i św. Rocha czyli obszar ograniczony ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz Wartą i Cybiną. To niewielki obszar położony w okolicach budynków Politechniki Poznańskiej. Stąd nazwa nowej strefy: SPP Politechnika.

Na tym niewielkim terenie we wschodniej części śródmieścia trudno jest dziś znaleźć wolne miejsce parkingowe. Po wprowadzeniu strefy zwiększy się dostępność miejsc do zaparkowania i rotacja parkujących aut.
SPP Politechnika będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Opłata za pierwszą godzinę postoju to 3,50 zł. Płatności będzie można dokonać w parkometrach lub za pomocą aplikacji mobilnych. Zameldowani mieszkańcy tego obszaru mogą zakupić identyfikator parkingowy mieszańca po promocyjnej cenie (więcej na https://zdm.poznan.pl/pl/identyfikator-mieszkanca).

 

Korekta granic na Starym Mieście i Łazarzu

Również od poniedziałku, 3 października, zacznie obowiązywać płatne parkowanie na ulicach stanowiących granice SPP na Łazarzu. Mowa tu o północnej stronie ul. Hetmańskiej i wschodniej stronie ul. Reymonta oraz Przybyszewskiego. Znajdujące się tam miejsca postojowe, do tej pory bezpłatne, zostaną objęte strefą.

Dodatkowo decyzją radnych skorygowana została północno-zachodnia granica Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania (ŚSPP) biegnącą w sąsiedztwie Cytadeli. Przesunięto ją do ul. Pułaskiego i Armii Poznań. W granicach ŚSPP znalazła się pozostająca dotychczas poza strefą część ul. Cichej, al. Niepodległości (ul. Armii Poznań) i rejon dworca Garbary.

Parkometry zostały już ustawione w nowych lokalizacjach. Pozostaną zakryte do początku października. Trwają jeszcze ostatnie prace związane z oznakowaniem ulic.