W pierwszej kolejności wymienione zostaną krawężniki. Ulica będzie wówczas przejezdna (możliwe ograniczenie dopuszczalnej prędkości i małe zawężenie). Ten etap ma potrwać do połowy czerwca.

Następnie ekipy Zakładu Robót Drogowych przystąpią do sfrezowania starej i ułożenia nowej nawierzchni jezdni. Na czas prac wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu o których będziemy wcześniej informować.

Na zakończenie robót, tam gdzie kierowcom zdarza się nielegalnie zostawić samochód w taki sposób, że zagraża to bezpieczeństwu ruchu drogowego, zgodnie z przepisami zamontowane zastaną słupki uniemożliwiające parkowanie. Poprawi to także komfort przemieszczania się pieszych, nie będzie blokowania przejścia. Dla osób z niepełnosprawnościami wyznaczone zostaną koperty na parkingu przy głównym wejściu od ul. Cmentarnej.

Przypominamy, że w ciągu roku samochód można zostawić między innymi na jednym z kilku położonych przy cmentarzu parkingów, natomiast w okresie Wszystkich Świętych zamieniana jest organizacja ruchu i wyznaczane są dodatkowe miejsca postojowe.

Dzięki tym pracom poprawi się komfort przejazdów samochodów i jednośladów. Zyska także okolica, gdyż nowa nawierzchnia zmieni na lepsze estetykę przestrzeni.