Od poniedziałku nie będzie można parkować po północnej stronie ulicy na odcinku od ul. Kolejowej za ul. Małeckiego. Ustawione są już stosowne znaki informacyjne. W kolejnym etapie prac zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał po południowej stronie, głównie między Głogowską a Małeckiego i w okolicy ul. Kanałowej nr 15 (między przejściem dla pieszych a ogródkiem kawiarnianym).

Znak zakaz zatrzymywania się ustawiony na chodniku. Za nim parkujące samochody

W trakcie prac odbrukowanych zostanie ok. 250 metrów kwadratowych chodników w miejscach, które nie są używane przez pieszych, kierowców i rowerzystów.

Posadzone będą niewielkie formy drzew m.in.: wiśnie piłkowane i świdośliwy Lamarcka. Nie zabraknie też kwitnącej zieleni niskiej - łącznie ponad 550 szt. roślin wieloletnich: krzewów róż, budlei, kocimiętki i ozdobnych traw oraz ponadto 700 szt. hiacyntów. Gatunki zostały tak dobrane, by jak najlepiej mogły się rozwijać na ul. Kanałowej oraz by kwitnące rośliny można było podziwiać przez jak największą część roku. Dzięki temu mieszkańcy i przechodnie zyskają nową, bardziej estetyczną przestrzeń.

Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada. Koszt inwestycji to prawie 140 tys. złotych. Środki na realizację zadania przekazała Rada Osiedla św. Łazarz. Nowo założona zieleń będzie objęta pielęgnacją gwarancyjną.

Po lewej stronie parkujące na jezdni samochody, na środku choodnik z zaznaczonymi farbą miejscami gdzie będzie zieleń. W tle dwóch rozmawiających panów. Po prawej stronie ściana kamienicy