Roboty polegać będą na sfrezowaniu zniszczonej warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni, ułożeniu nowej oraz regulacji wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych. Łącznie wymienionych zostanie ponad 9 tys. metrów kwadratowych nawierzchni.

W związku z remontem wprowadzony będzie ruchu jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedla Kosmonautów i Wichrowe Wzgórz na ul. Murawa będą mogli jechać w stronę ronda Solidarności lub poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedle.

Prace podzielone będą na osiem etapów. W pierwszym, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (3 października), frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda). W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy.

W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200 -metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności.

Objazdy zostały wytyczone ulicami: Serbską, Naramowicką i Lechicką.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z remontem, od 3 października, zmienionymi trasami pojadą autobusy linii nr 169, 171, 178, 182, 185 oraz 218 (wytłuszczonym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras):

Linia nr 169 OS. KOPERNIKA – … – Słowiańska – Murawa – Serbska – Naramowicka – al. Praw Kobiet – Łużycka - … – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 171 OS. DĘBINA – … – Aleje Solidarności – Połabska – Lechicka – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 178 SZARYCH SZEREGÓW – … – Aleje Solidarności – Serbska – Naramowicka – Lechicka – … – RONDO ŚRÓDKA

Linia nr 182 GÓRCZYN PKM – … – Murawa – Serbska – Naramowicka – Lechicka – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 185 RONDO ŚRÓDKA – … – Serbska – Naramowicka – Lechicka – … – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 218 FRANOWO – … – Słowiańska – Murawa – Serbska – Naramowicka – al. Praw Kobiet – … – OS. SOBIESKIEGO

Jak informuje ZTM, na wszystkich powyższych liniach autobusy w kierunku przeciwnym będą kursować bez zmian, stałymi trasami.

Planowane zakończenie prac to 15 listopada. Kierowców, pieszych i rowerzystów prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie.