Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w niedzielę 26 września 2021 r., w godzinach od 11:00 do 19:00 na Krzyżownikach-Smochowicach nastąpią zmiany w organizacji ruchu w związku z Ogólnopolskim Wyścigiem Kolarskim - Memoriałem Zenona Czechowskiego.

Wyścig odbędzie się na okrążeniach prowadzących ulicami: Sianowską, Santocką, Myśliborską, Trzcianecką, Lubowską i Człuchowską z wydzieloną strefą startu i mety na ul. Sianowskiej. W związku z tym wyłączone z ruchu będą odcinki ulic na trasie zawodów oraz wloty ulic krzyżujących się z jego trasą. Ruch poprzeczny na skrzyżowaniach z trasą wyścigu oraz dojazd do posesji dopuszczany będzie w miarę możliwości przez osoby upoważnione. Objazdy wyznaczono ulicami sąsiednimi osiedla.

Ponadto w sobotę 25 września br. w godz. od 14:30 do 15:45 odbędzie się przejazd rowerowy "Tweed-Ride" przez centrum miasta. W związku z tym możliwe są chwilowe utrudnienia na trasie przejazdu, która prowadzi ul. Bielniki, Piastowską, Wartostradą, Woźną, Stary Rynek, Rynkową, 23 Lutego, Al. Marcinkowskiego, pl. Wolności, ul. Ratajczaka, Św. Marcin, rondo Kaponiera, pod Bałtyk. Przejazd zabezpieczany jest przez policję, a na czas przejazdu rowerowego sygnalizacje świetlne na jego trasie przełączone zostaną w tryb pulsacyjny żółty.