To już kolejny raz, gdy ZDM włącza się w działania związane z finałem WOŚP. W ubiegłym roku przekazaliśmy na licytacje kilkanaście unikatowych tablic z nazwami ulic. W tym roku poszliśmy z jednej strony podobnym, a z drugiej nieoczywistym tropem.

- Podobieństwo do finału sprzed roku polega na tym, że ponownie przekazaliśmy na rzecz WOŚP tablice stosowane do oznakowania miejsc na zarządzanych przez nas drogach – mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. przestrzeni publicznej. Natomiast różnicą jest ich treść. Są to bowiem dwie tablice Systemu Informacji Miejskiej, znane z dwóch nowych skwerów na mapie Poznania oraz znak ostrzegawczy o dość niecodziennej treści – dodaje.

Wspomniane wyżej tablice SIM-u to oznakowanie, które pojawiło się na skwerze Obrońców Ukrainy 2022 i skwerze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy z nich jest położony pomiędzy ul. Św. Rocha, ul. Kórnicką i ul. Serafitek, natomiast skwer WOŚP znajduje się w sąsiedztwie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Trzecim znakiem, o który powalczyć mogą wszyscy grający w orkiestrze Jerzego Owsiaka jest tablica ostrzegająca o… obszarze zapowietrzonym zgnilcem amerykańskim pszczół. Wszystkie tablice przeznaczone na aukcje pochodzą z zapasów magazynowych ZDM.

Gorąco zachęcamy do udziału w aukcjach i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy, że licytacje przekazanych przez nas tablic spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców i dołożą cegiełkę do osiągnięcia celu tegorocznego finału WOŚP – kończy Piotr Libicki.

Licytacje tablic już trwają. Można wziąć w nich udział za pośrednictwem serwisu Allegro:

Skwer Obrońców Ukrainy 2022

Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zgnilec amerykański pszczół - obszar zapowietrzony