Tego typu prace można prowadzić przy odpowiedniej temperaturze powietrza (dodatnia), niskiej wilgotności i braku opadów. Dlatego „pełną parą” ruszają one co roku w maju – gdy można spodziewać się odpowiedniej pogody.

W tym roku malowania rozpoczęliśmy od rejonu Antoninka. Obecnie prace prowadzone są na głównych trasach i dojazdach w stronę centrum: np.: na ul. Małe Garbary, Solnej, Strzeszyńskiej, ulicach na Chwaliszewie, al. Niepodległości i tam gdzie kończą się remonty jak na ul. Książęcej lub Wyzwolenia. Kolejne mają być ulice na bardziej oddalonych osiedlach, a potem ścisłe centrum (gdy pogoda będzie jeszcze lepsza). Przy czym w pierwszej kolejności malowane są linie, a następnie przejścia dla pieszych i koperty.

By nie powodować dodatkowych utrudnień w ruchu malowanie oznakowania poziomego odbywa się głównie w nocy. W razie konieczności prace mogą odbywać się jednak również w dzień.

Koszt tegorocznych prac został wyceniony na 3,2 miliona złotych. Zgłoszenia dotyczące konieczności odmalowania oznakowania poziomego na drogach publicznych można przesyłać na adres zdm@zdm.poznan.pl.