W związku z pracami Miejski Inżynier Ruchu informuje, że na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Jackowskiego ruch pojazdów odbywa się wyłącznie w stronę ul. Jackowskiego.

Obecnie prace prowadzone są od ul. Bukowskiej do ul. Jackowskiego. Nowa nawierzchnia jest ułożona na niemal całym tym odcinku. Dlatego kierowcy i rowerzyści napotkają na tym odcinku tylko niewielkie utrudnienia. Również na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do ul. Szamarzewskiego położona jest już nowa nawierzchnia na wschodniej części ulicy. Pomiędzy ul. Szamarzewskiego a ul. Jackowskiego trwa frezowanie.

Prace na ul. Polnej. Lewa jezdnia po której porusza się samochód, prawa sferowana. Na niej maszyny drogoców

Kolejny etap prac ma rozpocząć się w nadchodzący piątek. Dlatego od 20 do 31 maja jednokierunkowy ruch pojazdów (od ul. Dąbrowskiego w stronę ul. Jackowskiego) ma zostać przeniesiony na pas z nową nawierzchnią i czasowo wyłączony z ruchu zostanie wylot z ul. Galla Anonima w ul. Polną. To dlatego, że ekipy Zakładu Robót Drogowych będą prowadzić roboty na pasie zachodnim.

Prace na ul. Polnej. Po bokach ściany kamienic. Na jezdni prawy pas z nowym asfaltem, prawy ze starą nawierzchnią

Po zakończeniu prac przywrócone zostanie dotychczasowa organizacja ruchu. Podobnie będzie na pobliskich ulicach Jackowskiego i Gorczyczewskiego. Tam już wyremontowaliśmy nawierzchnie jezdni i chodników. Jednak z uwagi na zwiększony ruch związany z robotami na ul. Polnej wciąż obowiązuje tam tymczasowa organizacji ruchu.

Koszt remontu to 850 tysięcy złotych.