Niestety wielu kierowców parkujących w rejonie budynków sądu i aresztu położonych przy ul. Młyńskiej nie respektowało przepisów prawa. Tak zostawiali samochody, że dochodziło do sytuacji, że piesi mieli ogromny problem z przejściem chodnikiem. Droga przeznaczona dla nich była zatarasowana przez pojazdy.

Dodatkowo powodowało to ogromne zagrożenie potrącenia – albo przez jadące chodnikiem samochody lub gdy przechodnie musieli wchodzić na jezdnię by ominąć zaparkowane niezgodnie z przepisami auta. Tym bardziej, że jest to jeden z najbardziej uczęszczanych chodników w Poznaniu – prowadzi nim droga między innymi do szkół, przystanków komunikacji miejskiej, sądu, placu zabaw.

Dlatego Miejski Inżynier Ruchu przygotował zmiany w stałej organizacji ruchu, które wprowadzamy w życie. Jako, że nawet stosowane znaki nie pomagały, to teraz parkowanie w miejscach gdzie jest to niedozwolone przepisami, będzie fizycznie wyeliminowane poprzez montaż słupków ograniczających wjazd.

Dzięki temu znacznie powinno poprawić się bezpieczeństwo ruchu drogowego, a piesi zyskają komfort przemieszczania się taki jaki powinien być standardem na chodniku.

Wraz z MIR będziemy obserwować sytuację na ulicy, tak w razie konieczności móc odpowiednio zareagować.