Ulica Załęże to 140-metrowej długości, niewielka uliczka pomiędzy ulicą Lodową i Głogowską. W ubiegłym roku przy fasadach znajdujących się tam kamienic powstały zielone przedogródki. W najbliższą środę, 20 października, na ul. Załęże rozpoczną się kolejne prace związane z nasadzeniami zieleni.

W planach Zarządu Dróg Miejskich jest odbrukowanie około 150 metrów kwadratowych powierzchni chodników. Będą to w większości powierzchnie niewykorzystywane przez pieszych i wyłączone z parkowania. Powiększone zostaną również misy rosnących tam obecnie drzew, tak by poprawić ich warunki siedliskowe.

W planach jest posadzenie 4 platanów, 250 sztuk krzewów i bylin (w tym róże, bergenie i trzmielina) i 1500 sztuk cebulek hiacyntów. Nowe nasadzenia zostaną zabezpieczone przed zniszczeniem drewnianymi słupkami.

W związku z pracami ziemnymi nie będzie możliwości parkowania na ul. Załęże od środy, 20 października, do końca tygodnia. Odpowiednie oznakowanie zostało już ustawione przy ulicy przez wykonawcę. Kierowców prosimy o przeparkowanie samochodów. Ich pozostawienie uniemożliwi wykonywanie zaplanowanych prac. Zaparkowane samochody zostaną odholowane na koszt właściciela.