- Czekamy na oferty od potencjalnych wykonawców, którzy chcą wybudować odcinek między ul. Krauthofera a ul. Miedzianą na Górczynie. Z kolei realizacja pierwszego etapu zadania wkroczyła w kluczową fazę, gdyż rozpoczęło się układanie nawierzchni nowej drogi rowerowej. Dzięki inwestycji poprawi się również komfort pieszych, którzy będą poruszać się równymi chodnikami – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace na odcinku od ul. Potockiej do ul. Hetmańskiej prowadzone są po zachodniej stronie ul. Dmowskiego. Roboty brukarskie na chodnikach, miejscach parkingowych i zjazdach do posesji już się zakończyły. Po ułożeniu masy na drodze rowerowej, wykonawca zajmie się malowaniem oznakowania poziomego na nowej nawierzchni. Przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską nowa infrastruktura została powiązana z tą istniejącą, co pozwoli na zachowanie ciągłości przejazdu. W ostatniej fazie prac przeprowadzone zostaną jeszcze nasadzenia zieleni niskiej, pojawi się także mała architektura.

Budowany odcinek jest jednym z trzech zaplanowanych w ramach tej inwestycji. Docelowo droga połączy rynek Łazarski z ul. Miedzianą. Ogłoszony w ubiegłym tygodniu przetarg dotyczy odcinka pomiędzy ul. Krauthofera a ul. Miedzianą o długości ok. 600 metrów. Równolegle do drogi rowerowej powstanie komfortowy chodnik, całość będzie oświetlona. Wykonawca zajmie się również budową miejsc postojowych, zjazdów do posesji i kanału technologicznego. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 4 czerwca.

Celem wszystkich etapów tej inwestycji jest usprawnienie i poprawa bezpieczeństwa ruchu rowerowego pomiędzy Łazarzem a Górczynem.

PIM