Kończy się remont nawierzchni lewego pasa jezdni na ulicy Garbary na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to już od poniedziałku, 24 lutego, kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Był to pierwszy etap prac polegających na wymianie nawierzchni jezdni na ulicy Garbary.  

Z uwagi na szybkie tempo prac oraz sprzyjające warunki pogodowe nastąpiła zmiana w pierwotnym harmonogramie robót, których celem jest przygotowanie ulicy do wprowadzenia buspasa.

Od 2 do 7 marca Zakład Robót Drogowych będzie remontował prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary. Są to prace realizowane na zlecenie firmy Veolia.

Kolejny zakres prac będzie obejmował wymianę nawierzchni jezdni środkowego pasa (lewy w dla jadących w kierunku rynku Bernardyńskiego) na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie rozpocznie się 7 marca i potrwa tydzień.

Następne etapy będą uzależnione od rozpoczęcia prac na ulicy Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni (od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo).