AKTUALIZACJA 9.02, godz. 10:00

Do Poznania z różnych kierunków zbliża się około 700 ciągników. Zgodnie z zapowiedzią policji zamknięta została al Niepodległości od ul. Niezłomnych do Cytadeli. Przepuszczane są tylko autobusy komunikacji miejskiej. Zamknięto też zjazd z ronda Kaponiera w ulicę Święty Marcin. Zamknięta została ul. Szelągowska - autobusy jadą objazdami.


Główne zgromadzenie (protest rolników) ma się odbyć przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości. W tym rejonie pomiędzy godziną 10:00 a 16:00 należy spodziewać się największych utrudnień. 

W piątek już od godziny 8:00 mogą pojawić się utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania - w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Na skrzyżowaniach przelotowych zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz. 

Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji. 

W związku z zapowiadanym protestem rolników wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej - zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w centrum miasta. Największych należy się spodziewać w centrum miasta (głównie na al. Niepodległości) i na drogach dojazdowych do centrum. Ponadto jadące z podpoznańskich punktów zbiórki (będą one zlokalizowane w Sękowie, Niepruszewie, Wolsztynie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewie, Kostrzynie Wielkopolskim i miejscowości Trzebaw) kolumny traktorów mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie linii gminnych.

Służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK będą reagowały na bieżąco i próbowały zmniejszać niedogodności, niemniej jednak należy się przygotować na bardzo duże problemy w przemieszczaniu się transportem zbiorowym.

CZK/UMP