Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki okolic przejazdu kolejowego na ul. Morasko. Ponadto zaniedbany plac u zbiegu ulic Mateckiego i bł. Marka z Aviano zostanie przekształcony w przyjazne miejsce dla mieszkańców, stanowiące zielone zwieńczenie alei biegnącej przez osiedle Marysieńki. 

W ramach zadania zostaną wybudowane dwa odcinki chodnika wzdłuż ulicy Morasko: jeden prowadzący od ul. bł. Marka z Aviano w kierunku przejazdu kolejowego oraz drugi, za torami kolejowymi, na odcinku około 70 metrów. Na końcu chodnika, przez ulicę Morasko, wyznaczone będzie nowe, doświetlone przejście dla pieszych. W pobliżu zostaną zamontowane maty fakturowe ułatwiające poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku. 

Na skwerze posadzonych zostanie 6 lip oraz krzewy, w tym ognik szkarłatny i buddleja Dawida oraz zamontowana będzie mała architektura.

Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 50 dni na wykonanie prac budowlanych, a nowe nasadzenia pojawią się jesienią.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 460 tysięcy złotych. Z tej kwoty 250 tys. zł zostało zabezpieczone dzięki poprawce radnych Marii Lisieckiej-Pawełczak, Małgorzaty Woźniak oraz Grzegorza Ganowicza. Dodatkowo, 50 tys. zł przeznaczyła Rada Osiedla Morasko – Radojewo, a 34 tys. zł przekazała Rada Osiedla Piątkowo Północ z pieniędzy, które mają do swojej dyspozycji.