Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie budowa wiaduktów drogowych nad ul. Lechicką dobiega końca, trwają przygotowania do testów obciążeniowych, które będą możliwe dzięki pracom przeprowadzonym po zmianie organizacji ruchu. Ostatni etap tych robót wymaga wyłączenia ruchu pod wiaduktami w kierunku ronda Obornickiego, gdyż w tym czasie wykonawca prowadzić będzie prace związane m.in. z zabezpieczeniem powłok betonowych.

Mapa zmian w organizacji ruchu

Od 14 maja jadący ul. Lechicką od mostu Lecha na zachód, w kierunku ul. Murawa i dalej ronda Obornickiego, zostaną przekierowani na północne łącznice węzła, czyli na drogę przy markecie i stacji paliw. Z uwagi na zwiększone natężenie ruchu zmieni się program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Murawa i Lechickiej. Tempo prac zależne będzie od warunków pogodowych, natomiast wykonawca inwestycji dołoży starań, by prace przy wiaduktach i związane z nimi utrudnienia trwały możliwie najkrócej. Zakłada, że zajmą ok. dwa miesiące.

Przypominamy, że trwają także prace na ul. Naramowickiej, która zostanie wyremontowana między ul. Karpią a Hilczer-Kurnatowskiej. Aktualnie koncentrują się na odcinku od posesji przy ul. Naramowickiej nr 161 do wjazdu na parking przy kościele. Wkrótce realizowane będą kolejne etapy.

Cała trasa tramwajowa do ul. Błażeja jest już do dyspozycji pasażerów, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla przejazdu samochodem. Wobec zbliżającej się zmiany organizacji ruchu zachęcamy kierowców do skorzystania z komunikacji tramwajowej. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.