Nowa droga rowerowa przewidziana jest w pasie pomiędzy jezdnią ul. Księcia Mieszka I a torowiskiem PST. Plac budowy został już wygrodzony przez wykonawcę, który przystąpi do dalszych robót po wprowadzeniu 24 maja zmian w organizacji ruchu. Ze względów bezpieczeństwa do 30 km na godz. ograniczona zostanie prędkość na odcinku ul. Mieszka I pomiędzy ul. Słowiańską a przystankiem autobusowym Urbanowska. Liczba pasów ruchu dostępnych dla kierowców na tym odcinku nie zmieni się.

Schemat organizacji ruchu

Całkowicie niedostępne będzie pobocze pomiędzy ul. Mieszka I a trasą PST, dlatego nie będzie możliwości przejścia nieformalnymi przedeptami. Dzięki inwestycji wybudowany zostanie tam wygodny chodnik, którego brakowało na tym odcinku. Kolejne zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane wraz z postępem robót, o czym będziemy informować. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Wykonawca inwestycji zajmie się nie tylko budową drogi rowerowej i chodnika, ale także oświetlenia oraz kanału technologicznego. Zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania, droga rowerowa między przystankiem Słowiańska a parkiem im. A. Wodziczki stanowi część trasy głównej łączącej Piątkowo, centrum i Grunwald. Nowy odcinek ułatwi m.in. dojazd do popularnych terenów zielonych (Sołacz, Golęcin, Rusałka).

PIM