Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace wykończeniowe przy nowej drodze dla rowerów i chodniku będą wymagały czasowego wprowadzenia ruchu wahadłowego na odcinku pomiędzy przystankami Złotowska Działki i Owcza. Zmiana w organizacji ruchu będzie obowiązywać od poniedziałku, 29 listopada do piątku 3 grudnia br.

W tym czasie będą prowadzone krótkotrwałe, szybko postępujące prace, do których wykonania niezbędne jest zamknięcie jednego pasa ruchu. Na jezdni między wymienionymi wyżej przystankami wahadłowy ruch pojazdów będzie kierowany ręcznie. Kierowców prosimy o wyrozumiałość i ostrożność w rejonie prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do oznakowania – ograniczenia prędkości do 30 km/h i zakazu wyprzedzania.

W piątek, 26 listopada, plac budowy odwiedził zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski. Towarzyszyli mu m. in. przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, radny miejski Wojciech Kręglewski, radny osiedla Ławica Dawid Brodziak i dyrektor ZDM Krzysztof Olejniczak.

Budowa drogi rowerowej i chodnika po południowo - wschodniej stronie ul. Złotowskiej prowadzona jest na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Perzyckiej. Natomiast od ul. Perzyckiej do ul. Miastkowskiej powstaje ciąg pieszo – rowerowy. Całość to łącznie ok. 1,7 km nowej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.