Piesi, rowerzyści i kierowcy zyskali zupełnie nową jakość poruszania się. Na wspomnianym odcinku powstała nawierzchnia jezdni, a po jej obu stronach chodniki. We wtorek, 26 lutego, odbył się odbiór techniczny inwestycji.

- Do tej pory, szczególnie po intensywnych opadach deszczu trudno było się poruszać tym odcinkiem ulicy Raczyńskiego – mówi Wacław Przybyszewski z Rady Osiedla Podolany. – Tworzyły się kałuże, było błoto i zapadnięcia w nawierzchni. Teraz się to zmieniło  – dodaje lokalny samorządowiec.

Nowa nawierzchnia została tak ułożona, by przepuszczała wody opadowe. Obok, po jej obu stronach wybudowane zostały chodniki. Dodatkowo wyniesione zostały skrzyżowania oraz wybudowane progi spowalniające.

Ich zadaniem jest ukrócenie zakusów kierowców, którzy wbrew przepisom lubią zbyt szybką jazdę. W tym celu wprowadzona jest także równorzędność skrzyżowań, tak by trzeba było zwolnić i przepuścić tych nadjeżdżających z prawej strony. Już podczas odbioru technicznego okazało się, że takie rozwiązania spełniają swoje zadanie i wymuszały zdjęcie nogi z pedału gazu osobom, które zamierzały ze zbyt dużą prędkością przetestować nową nawierzchnię.

Prace kosztowały ponad 640 tysięcy złotych. Teraz na kolejnym odcinku ul. Raczyńskiego jest nie tylko wygodniej, ale również znacznie poprawiła się estetyka okolicy.