Start zawodów zlokalizowany będzie na ul. Bukowskiej, a meta - na ul. Grunwaldzkiej w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa głównego wyścigu (150 km) prowadzi ul. Bukowską na zachód, a następnie m.in. przez Wysogotowo, Lusowo, Duszniki, Lwówek, Wytomyśl, Buk, Niepruszewo, Zakrzewo, Skórzewo, ul. Złotowską, Owczą i Grunwaldzką na teren MTP.

W rejonie strefy startu i mety na ul. Grunwaldzkiej i Bukowskiej (od ul. Matejki/Szylinga do ul. Roosevelta) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się od soboty od godz. 8:00 do niedzieli do godz. 16:00. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

W sobotę od godz. 23:30 i w niedzielę do zakończenia zawodów zamknięta dla ruchu pojazdów będzie strefa startu na ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Szylinga/Kraszewskiego.

Na czas zawodów - do przejazdu ostatniego zawodnika - wyłączone z ruchu zostaną:
- ul. Bukowska (od ul. Roosevelta do ul. Bułgarskiej) - zamknięty ruch w obie strony od godz. 8:00;
- ul. Bukowska (od ul. Bułgarskiej do granic miasta) - zamknięta jezdnia wlotowa do centrum od godz. 8:00;
- ul. Złotowska (od ronda Malwowa/Skórzewska do ul. Owczej) - zamknięty ruch w obie strony od godz. 11:00;
- ul. Owcza i Cmentarna - zamknięte od godz. 11:00;
- ul. Grunwaldzka (od ul. Cmentarnej do ul. Ułańskiej) - zamknięta jezdnia wlotowa do centrum od godz. 11:00.

Na skrzyżowaniach na trasie zawodów wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne i zlokalizowane zostaną śluzy, przez które w miarę możliwości odbywać się będzie ruch poprzeczny sterowany ręcznie przez uprawnione osoby. Autobusy i tramwaje podporządkowane zostaną czasowej organizacji ruchu.

Start poszczególnych grup kolarzy planowany jest w niedzielę od godz. 9:00 do 10:30. Powrót na metę spodziewany jest w godzinach od 12:30 do 14:30. W tych godzinach szczególnie utrudniony może być przejazd poprzeczny przez śluzy w ciągu ul. Bukowskiej (start) i ul. Grunwaldzkiej (powrót zawodników).

Na wniosek Policji mogą być wprowadzane dodatkowe zmiany w organizacji ruchu.

Szczegóły trasy i inne informacje na temat zawodów - na stronie organizatora: https://granfondopoznan.com.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie zmian organizacji ruchu na trasie zawodów.