Trasa wyścigów prowadzi ul. Bukowską do granic miasta, a następnie pętlą przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo, Pokrzywnicę, z powrotem przez Przeźmierowo do Poznania na ul. Bukowską. 

Trasa wyścigu

Odcinek ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Szylinga/Kraszewskiego oraz ul. Zeylanda będą zamknięte już od soboty 2 lipca od godz. 23:30 do niedzieli 3 lipca do ok. godz. 16:00. Pozostałe odcinki zawodów, w tym ul. Bukowska od ul. Szylinga/Kraszewskiego do ul. Bułgarskiej, lewa (wjazdowa) jezdnia ul. Bukowskiej od ul. Bułgarskiej/Polskiej do granic miasta będą zamknięte w niedzielę od godz. 5:00 maksymalnie do godz. 16:00. 

W tym samym czasie zamknięty będzie też ciąg ulic Bukowska-Grunwaldzka na odcinku od ul. Roosevelta do skrzyżowania Matejki/Szylinga (z ul. Matejki możliwy będzie dojazd ul. Grunwaldzką do ul. Śniadeckich i wyjazd z ul. Święcickiego). Trasa zawodów będzie zabezpieczana przez Policję i będzie odblokowywana sukcesywnie po przejeździe ostatniego zawodnika.

Trasa zawodów w formacie pdf (0,32 MB)

Na trasie zawodów w ciągu ul. Bukowskiej wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowany ręcznie. Przejazd w poprzek ul. Bukowskiej ułatwią śluzy na skrzyżowaniach z ulicami: Kraszewskiego/Szylinga, Polną, Przybyszewskiego, Szamotulską, Grochowską/Szpitalną, Bułgarską/Polską, Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską i Sławińską (pozostałe wloty w ul. Bukowską będą czasowo zamknięte). Sugerujemy korzystanie z alternatywnych ciągów komunikacyjnych prowadzących ul. Dąbrowskiego i ul. Grunwaldzką.

Dojazd na lotnisko Ławica możliwy będzie ulicami: Dąbrowskiego, Polską i Bukowską, a wyjazd odbywać się będzie w kierunku zachodniej obwodnicy miasta. Zmianom ulegnie nocna i dzienna komunikacja miejska oraz podmiejska w rejonie zawodów.

Na potrzeby mieszkańców w weekend 2-3 lipca Organizator uruchomi pod numerem 500 261 000 infolinię na temat zamkniętych odcinków dróg, objazdów i śluz na trasie zawodów.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie zawodów.