Z uwagi na wprowadzane zmiany w organizacji ruchu zachęcamy uczestników obu imprez oraz mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.

Szczegółowie informacje o możliwościach dojazdu na Poznań Game Arena w dniach 12-13 października: https://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/dojazd_na_pga/.

W niedzielę 14 października, w związku z biegiem maratońskim i targami PGA, szczególnie utrudniony będzie ruch samochodów w Poznaniu oraz ruch wokół terenów targowych. Z uwagi na zamknięcia ulic podczas biegu wstrzymywany będzie m.in. dojazd w rejon MTP ulicami: Głogowską (w godz. 9:00-11:00) i Grunwaldzką (6:00-15:00), przejazd ulicami Bukowską i Dąbrowskiego na wysokości ul. Polskiej (ok. godz. 10:00-14:00) oraz dojazd od północy i przez centrum miasta (zamknięcia do godzin południowych).

Zachęcamy do korzystania z parkingów na terenie miasta, a następnie do skorzystania z komunikacji miejskiej. Najdogodniejszy dojazd w rejon MTP prowadzić będzie od wschodu ulicami Bolesława Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Następnie można kierować się ulicami Głogowską i Berwińskiego na parking MTP przy ul. Matejki. Informacja o parkingach buforowych na terenie miasta: https://zdm.poznan.pl/pl/parkingi-buforowe-i-wolne-miejsca

Szczegółowe informacje o możliwościach dojazdu na tereny MTP i rekomendowanych parkingach w dniu 14 października: https://www.gamearena.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/dojazd_na_pga_podczas_19-pko_maraton/.

W niedzielę poszczególne odcinki trasy maratonu będą zamykane dla ruchu pojazdów w godzinach od 6:30 do 15:30. Ponadto, część ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Roosevelta (w rejonie startu i mety biegu) będzie zamknięta od godz. 6:00. Na powyższym odcinku ul. Grunwaldzkiej oraz na ul. Małopolskiej od soboty od godz. 8:00 do zakończenia maratonu w niedzielę wprowadzone zostaną ograniczenia parkowania - kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów.

Również w niedzielę, w godzinach 7:50-16:00 wyłaczone będą sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach na trasie biegu: start przy MTP - Grunwaldzka (nawrót na skrzyżowaniu Grunwaldzka/Cmentarna) - Jugosłowiańska - Taczanowskiego - Ściegiennego - Arciszewskiego - Hetmańska - Dolna Wilda - o. Żelazka - Droga Dębińska - Piastowska - Dolna Wilda - Hetmańska - Zamenhofa - Piłsudskiego - Inflancka - Piaśnicka - Chartowo - Baraniaka - Wiankowa - Krańcowa - Warszawska - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - Wolnica - Solna - Nowowiejskiego - al. Wielkopolska - Małopolska - Niestachowska - św. Wawrzyńca - Polska - Bułgarska - Grunwaldzka - meta (teren MTP).

Ponadto na wniosek policji możliwe są wyłączenia innych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach w rejonie trasy biegu.

Szczegóły trasy maratonu na stronie organizatora: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/.

Przejazd w poprzek trasy biegu będzie udostępniany w miarę możliwości na 40 skrzyżowaniach, na których wyznaczono tzw. "śluzy". Kolejne odcinki trasy będą udostępniane bez ograniczeń po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Wykaz śluz na stronie organizatora: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/sluzy.png

Dodatkowe zmiany w organizacji ruchu mogą być wprowadzane na bieżąco przez funkcjonariuszy policji.

Od piątku do niedzieli pod numerem 502 622 438 czynna będzie infolinia, pod którą można będzie uzyskać informacje o zamkniętych ulicach, możliwych objazdach i tymczasowych liniach transportu zbiorowego.

Zmianom także ulegną rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych: https://marathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2018/10/komunikat-ztm.pdf.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonach zmian organizacji ruchu.