Wzorem remontów przeprowadzonych na ulicach otaczających Stary Rynek, na ul. Ogrodowej ułożona została cięta kostka brukowa. Dzięki temu o wiele wygodniej można się poruszać ulicą, będzie także ciszej (mniejszy hałas generowany przez jadące pojazdy). Piesi, rowerzyści i kierowcy mogą korzystać z odnowionej ulicy od dzisiaj, tj. 20 grudnia.

Zmiany na ul. Ogrodowej to także nowa organizacja ruchu. Po stronie południowej (bliżej Starego Browaru) wprowadzony został kontrapas rowerowy. Po tej oraz po stronie północnej wyznaczono równoległe miejsca postojowe. Dzięki temu poprawiła się widoczność – dotąd parkujące skośnie samochody znacznie ją ograniczały, czyli zwiększa się bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przypominamy także, że dodatkowe miejsca postojowe wyznaczone zostały także na ul. Krysiewicza (wcześniej również na dalszym odcinku ul. Ogrodowej). Nowy sposób parkowania to również więcej przestrzeni dla pieszych, gdyż przy parkowaniu skośnym kierowcy często samochodami blokowali możliwość przejścia chodnikiem.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na wyremontowanym odcinku pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome. To ostatnie wykonano z wykorzystaniem malowania cienkowarstwowego, które wiosną 2020r. zostanie zastąpione farbą grubowarstwową.

Koszt prac zrealizowanych na ul. Ogrodowej to blisko pół miliona złotych. Część środków pochodziła z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Warto dodać, że ul. Ogrodowa to nie jedyne miejsce na terenie Starego Miasta, które przeszło w ostatnim czasie metamorfozę. W grudniu bieżącego roku zakończyły się również prace remontowe na ul. Kramarskiej i Mokrej.