Do końca lipca br. planowane jest zakończenie kluczowych prac związanych z wprowadzenie płatnego parkowania na wildeckich i łazarskich ulicach. Oznacza to, że od 2 sierpnia kierowcy będą musieli zapłaci za postój na całym, nie objętym miejskimi inwestycjami, obszarze obu osiedli.

Nowa organizacja ruchu musi zostać wprowadzona jeszcze na kilkunastu ulicach. Większość prac zostanie przeprowadzonych w tym tygodniu. Mowa tu o ulicach w północnej części Wildy pomiędzy ul. Przemysłową, a Górną Wildą. 

W tym tygodniu prace będą prowadzone na:

  • 26 lipca – ul. Spychalskiego (odcinek Przemysłowa – Wierzbięcice), ul. św. Czesława (odcinek Przemysłowa – Wierzbięcice),
  • 27 lipca – ul .Różana i ul. Spadzista,
  • 28 lipca – ul. Niedziałkowskiego,
  • 29 lipca – ul. Przemysłowa.

 

Kierowco! Przeparkuj pojazd

Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Odpłatność za parkowanie zostanie uruchomiona od 2 sierpnia br.