Jesienią tego roku Strefa Płatnego Parkowania ulegnie poszerzeniu o obszar pomiędzy ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Królowej Jadwigi oraz rzekami Wartą i Cybiną. Mieszkańcy tej części Poznania mogą już kupić identyfikatory parkingowe, uprawniające do postoju w „Strefie” na preferencyjnych warunkach. Standardowa cena identyfikatora to 30 zł miesięcznie, jednak mieszkańcy ulic, które włączone zostaną w obszar SPP będą mogli skorzystać z promocji – przy zakupie identyfikatora na 12 miesięcy zapłacą za niego 120 zł, a więc jedną trzecią podstawowej ceny. Promocyjna oferta będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2023 roku.

Zakupu identyfikatora parkingowego można dokonać na dwa sposoby: w punkcie obsługi klienta Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 oraz przez internet. Szczegółowe informacje na temat procedury zakupu i wymaganych dokumentów znajdują się tutaj (zakup stacjonarny) i tutaj (zakup online).
Należy przy tym pamiętać, że identyfikator parkingowy kupiony przez internet (e-identyfikator) jest przeznaczony tylko dla tych kierowców, którzy są właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i których dane są wpisane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W innych przypadkach, takich jak: auto na kredyt, w leasingu, służbowe lub w najmie długoterminowym, kierowca musi zakupić identyfikator w kasie ZDM. Podobnie w przypadku osób, które przedkładają dokument ZAP-3. 

Wnioskowana data rozpoczęcia ważności e-identyfikatora nie może być wcześniejsza niż 14 dni od dnia złożenia wniosku. Oznacza to, że e-identyfikatora nie można kupić z dnia na dzień. Konieczny jest bowiem czas na weryfikację złożonych dokumentów, dokonanie ewentualnych uzupełnień we wniosku oraz wpłatę i zaksięgowanie należności. Jeśli mieszkaniec potrzebuje identyfikator z wcześniejszą datą rozpoczęcia ważności, to powinien dokonać zakupu w kasie ZDM.

Postój na ulicach objętych SPP Politechnika będzie płatny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.