Jak informuje Spółka Poznańskie Inwesytycje Miejskie wynik testów sygnalizacji pozwoli komisji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo ruchu podjąć decyzję o terminie uruchomienia świateł na stałe oraz wprowadzenia na rondzie docelowej organizacji ruchu.  

Dobiegająca końca przebudowa ronda Żegrze jest częścią budowy trasy tramwajowej, prowadzącej do os. Lecha, dofinansowanej ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki niej poprawi się komfort podróżowania.  Przejazdy tramwajów na tym odcinku będą generowały mniejszą emisję hałasu i drgań, a trasa będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. Powrót tramwajów na rondo Żegrze oraz cały odcinek Górnego Tarasu Rataj planowany jest na jesień tego roku.

Do tego czasu komunikację zastępczą zapewniać będą autobusy komunikacji miejskiej, których przystanki po uruchomieniu wszystkich pasów ronda Żegrze pozostaną w dotychczasowych miejscach.

Uczestników ruchu przepraszamy za niedogodności związane z prowadzeniem inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.