Protest ma rozpocząć się o godzinie 9:00, a zakończyć o godz. 18:00. Na utrudnienia powinny się nastawić osoby wjeżdżające do Poznania i wyjeżdżające z miasta. Zamknięte całkowicie będą węzły drogowe: Komorniki, Tarnowo Podgórne, Zakrzewo, Golęczewo i Kostrzyn. Ponadto możliwe są utrudnienia na innych drogach wjazdowych i wyjazdowych z Poznania. 

Jak informuje policja, jeśli chodzi o znaczące utrudnienia w granicach samego Poznania, mogą pojawić się one w obrębie obu jezdni ulicy Głogowskiej w rejonie węzła autostradowego - od ul. M. Lange do ul. G. Daimlera (bez obszaru skrzyżowań z tymi ulicami). Utrzymany ma być ruch w ciągu autostrady A2.

Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach protestu. Podczas zgromadzeń funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu.

Komunikacja podmiejska

Utrudnienia wystąpią m.in. na drogach dojazdowych do Poznania, dlatego na problemy mogą napotkać pasażerowie komunikacji podmiejskiej. Ponadto jadące z podpoznańskich punktów zbiórki (będą one zlokalizowane w Sękowie, Niepruszewie, Wolsztynie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewie, Kostrzynie Wielkopolskim i miejscowości Trzebaw) kolumny traktorów mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie linii gminnych.

Właściwe służby będą starały się reagować na bieżąco i próbować zmniejszać niedogodności, niemniej jednak należy się przygotować na bardzo duże problemy w przemieszczaniu się zarówno komunikacją zbiorową, jak i w ogólnym ruchu wjazdowym i wyjazdowym z miasta.

AJ-UMP/ ZTM