Posadzonych zostanie między innymi 17 magnolii i ponad 500 krzewów. Na skwerze zakwitną lilaki Meyera i krzewuszki cudowne. Całość uzupełnią pnącza i ozdobnie kwitnące rozchodniki. Pojawią się również rośliny cebulowe - 240 sztuk hiacyntów.

Taki dobór spowoduje, że przez wiele miesięcy – nie tylko wiosną - będzie można podziwiać kwitnące drzewa, krzewy i byliny. Dzięki temu przestrzeń zostanie od nowa zaaranżowana. Jest to szczególnie ważne w rejonie, gdzie nie ma zbyt wielu terenów wspólnych, które wpływają na estetykę okolicy.
 
Teren zieleni znajdujący się w pasie rozdziału na ul. Szeherezady jest obecnie mocno zarośnięty. Na małej przestrzeni jest dużo wysokiej roślinności, co powoduje deformację koron drzew i zagrożenie dla ich statyki. Dodatkowo kondycja niektórych drzew nie jest najlepsza. Niższe rośliny, znajdujące się bezpośrednio pod koronami drzew, muszą konkurować ze sobą m.in. o odstęp do światła i przestrzeń dla przyrostów konarów i pędów.
 
W ramach prac porządkowych część roślin zostanie usunięta, a na jej miejsce nasadzona nowa. Pozostawiona zostanie roślinność zdrowa, o dużych walorach biologicznych i estetycznych.
 
Prace realizowane są ze środków, którymi dysponuje Rada Osiedla Ławica i kosztować będą około 70 tysięcy złotych. Zakończenie zaplanowane jest na połowę listopada.