Umożliwi to przeprowadzenie remontów położonych pod nim studni kanalizacyjnych i zbadanie podbudów drogowych. Układanie nowej nawierzchni na tym odcinku ma rozpocząć się w sobotę, 9 listopada, i potrwać do końca przyszłego tygodnia.

Zaplanowane prace spowodują zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie (animacja dostepna jest TUTAJ). Podczas robót rozbiórkowych mogą pojawić się czasowe utrudnienia na wjazdach i wyjazdach z ulic Ostrowskiej, Rzeczańskiej, Redarowskiej oraz przy przystanku Żegrze I. Na czas układania nawierzchni bitumicznej zostaną wyznaczone objazdy do osiedla Żegrze ulicą Inflancką.

Po zakończeniu robót na pasie zewnętrznym, na 13 listopada zaplanowano rozpoczęcie robót rozbiórkowych na wewnętrznym pasie jezdni ul. Żegrze na tym samym odcinku (animacja dostepna jest TUTAJ). Dwa dni później ma rozpocząć się na nim układanie nawierzchni asfaltowej. 

W trakcie całej inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na ulicach Żegrze i Chartowo na odcinku od ul. Piaśnickiej do Kurlandzkiej. Poprawi to standard przejazdów samochodowych na ulicach i pozwoli przygotować te ulice do większego ruchu w czasie zaplanowanej na przyszły rok przebudowy ronda Rataje.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM