Business Run

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w niedzielę 8 września 2019 r. w godzinach od 9:30 do 13:30, w związku z imprezą biegową "Business Run 2019", obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu na trasie biegu obejmującej ulice: Przystań (start) - "Warostrada" - most Jordana - Ostrów Tumski - most Chrobrego (Wyszyńskiego) - "Wartostrada" park Stare Koryto Warty - Grobla/Ewangelicka - most Św. Rocha/Kórnicka - Piotrowo - Przystań (meta).

Wyłączone z ruchu będą następujące ulice lub ich fragmenty:
- Ostrów Tumski - wyłączony z ruchu północny fragment ulicy,
- ul. Kórnicka (od ul. Piotrowo do ul. Grobla) - wyłączony jeden pas ruchu z przeznaczeniem dla uczestników,
- ul. Przystań (od ul. Berdychowo do Wartostrady) - całkowite wyłączenie z ruchu na całej szerokości,
- ul. Wyszyńskiego (od ul. Chwaliszewo do ul. Wieżowej) - wyłączony jeden pas ruchu z przeznaczeniem dla uczestników.

Na czas biegu wyłączone będą sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic: Kórnicka/Piotrowo i Kórnicka/Grobla. W miejscach przecinania się ruchu poprzecznego z trasą biegu pojazdy (w tym autobusy komunikacji miejskiej) przepuszczane będą w miarę możliwości przez śluzy. W razie potrzeby ruch w rejonie imprezy sterowany będzie ręcznie przez policję.

Prosimy kierowców o zwrócenie uwagi na wprowadzone tego dnia ograniczenia parkowania na odcinkach ulic: Ewangelickiej, Ostrów Tumski (część północna), Kórnickiej oraz wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie imprezy.


Bieg Kwiatowy o Puchar STOKROTKI

W sobotę, 7 września 2019 r. w godz. od 15:00 do 16:30, w związku z organizacją Biegu Kwiatowego o Puchar STOKROTKI, wyłączone z ruchu zostaną odcinki ulic osiedla Kwiatowego w kwadracie: Cyniowa, Macierzankowa, Stokrotkowa, Gerberowa (łącznie ze skrzyżowaniami tych ulic).

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie zawodów.