Nowe oznakowanie miejsc, gdzie można legalnie parkować, pojawiło się zarówno po północnej, jak i po południowej stronie ul. Św. Marcin.

Na ul. Ratajczaka wyznaczony jest kontrapas rowerowy, na którym nie wolno parkować. Pas dla rowerów oddzielany jest zamontowanymi na jezdni separatorami.

Dodatkowo wymalowano również oznaczenie miejsca dla autobusu – na ul. Ratajczaka pomiędzy ulicami 27 Grudnia i Św. Marcin. Mimo znaków drogowych parkowali w tym miejscu kierowcy samochodów osobowych narażając się na upomnienie, mandat lub założenie blokady.

Miejsca postojowe są wyznaczone między innymi zgodnie z zaleceniami Straży Miejskiej i zatwierdzeniem Miejskiego Inżyniera Ruchu.  Zrewitalizowana część ul. Święty Marcin to obecnie „Strefa zamieszkania”. Zgodnie z przepisami można parkować jedynie w wyznaczonych miejscach.

Oprócz miejsc postojowych na jezdniach w najbliższej okolicy znajduje się kilka parkingów, w tym wielopoziomowe: pod pl. Wolności, w budynku Kupca Poznańskiego, Starego Browaru, a także – pod Kaponierą i przy ul. Wszystkich Świętych (Za Bramką).