W ostatnich latach, sukcesywnie odnawiane były kolejne części tej bardzo popularnej trasy pieszo – rowerowej. W rejonie Warty pozostał tylko wspomniany odcinek, który nie miał nowej nawierzchni.

Tegoroczne prace rozpoczęły się pod koniec września. W ich trakcie usunięta została nawierzchnia na odcinku około 450 metrów i w jej miejsce ułożona nowa, bitumiczna. Dodatkowo na wysokości parkingu Park & Ride ruch pieszy został wydzielony od rowerowego. Dzięki temu piesi oraz rowerzyści mogą bezpieczniej i komfortowo przemieszczać się wzdłuż ul. Hetmańskiej pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią miasta.

Warto podkreślić, że zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania wyremontowany odcinek ul. Hetmańskiej jest częścią Obwodnica 2, którą można dotrzeć do Wartostrady, na tereny rekreacyjne, czy też w rejon przystanków komunikacji publicznej i parkingu Park & Ride.

Do wykonania zostały jeszcze elementy związane z montażem i malowaniem oznakowania poziomego i pionowego. Koszt prac to około 550 tysięcy złotych.