To będą kolejne placówki, przy których zmieniona zostaje organizacja ruchu, tak by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć na swoje zajęcia. Nowe rozwiązania zostają wprowadzone w ramach kolejnej realizacji akcji ''Bezpieczna droga do szkoły”, która zawiera także propozycje zawarte w projekciezgloszonym do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podstawową zmianą jest wprowadzenie jednego kierunku ruchu dla samochodów na ul. Winklera na odcinku od ul. Kasprzaka po ul. Jarochowskiego. W obie strony, w ramach oznakowanego kontraruchu, będą mogli poruszać się rowerzyści. Maksymalna dopuszczalna prędkość ograniczona zostaje do 30 km/h. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszy się ryzyko kolizji pojazdów i pieszych.

Przed wejściem do placówek oznakowane zostaną strefy „Wysadź i jedź”. Dla rodziców podwożących swoje pociechy dopuszczone jest tam zatrzymanie, tak by dziecko mogło bezpiecznie wyjść z pojazdu i udać się do placówki, a rodzic, bez blokowania drogi na dłuższy czas, mógł kontynuować jazdę. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy już przy szkole przy ul. Bosej.

Zgodnie z projektem, przy skrzyżowaniu ulic Winklera i Jarochowskiego, na przejściach dla pieszych zamontowane zostają fluorescencyjne znaki drogowe – tak by można było je łatwiej zobaczyć przy gorszych warunkach pogodowych. 

W okolicy placówek (i przy skrzyżowaniu) montujemy słupki uniemożliwiające parkowanie w newralgicznych miejscach, co ma na celu poprawę widoczność i warunków poruszania się pieszych. To ma szczególny wpływ na bezpieczeństwo uczniów, których często może nie być widać zza zaparkowanych samochodów.

Wprowadzenie zmian poprzedzone było pracą zespołu składającego się z przedstawicieli policji, straży miejskiej, Miejskiego Inżyniera Ruchu i Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany są jeszcze wprowadzane. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.