W tym roku nowe tablice były montowane w Kiekrzu, na Piątkowie, Morasku, Różanym Potoku, Podolanach i części Poznania zwanej Nowa Wieś Dolna (znajduje się na północny wschód od Umultowa). Większość prac już się zakończyła.

Nowe tablice mają bardziej użyteczny charakter od poprzednich. Oprócz samej nazwy ulicy umieszczona jest także informacja do jakiej należy jednostki obszarowej, np. na niektórych tablicach z Grunwaldu jest Pogodno, na Ratajach – Łacina, a na Umultowie – Nowa Wieś Dolna. Co może czasami budzić zdziwienie mieszkańców, bo nazwy te nie funkcjonują w ich świadomości.

Na tablicach umieszczona jest również informacja o numeracji nieruchomości na danej ulicy, czy jest rosnąca czy malejąca. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest trafić pod właściwy adres.

W kolejnej turze nowe tablice będą montowane między innymi na Umultowie, Antoninku i osiedlu Warszawskim. Oznakowanie uzupełniane jest także w miejscach, gdzie wcześniej trwały remonty czy przebudowy.

Zgłoszenia uszkodzonych lub zaginionych znaków drogowych, w tym również tabliczek z nazwami ulic przyjmowane są pod numerami telefonów: 61 661 44 02, 661 44 46, 64 65 450, 795 525 660 oraz mailowo: zdm@zdm.poznan.pl.