Przez kilka najbliższych dni włączone będą światła żółte migające. Tak by kierowcy, rowerzyści i piesi mogli przyzwyczaić się do zmiany.

Od początku wakacji skrzyżowanie przechodziło metamorfozę. Wyznaczone zostały dodatkowe przejścia dla pieszych, by zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów wybudowano azyle. Są pasy ruchu dla rowerzystów, a także dodatkowe oznakowanie.

Od dzisiaj wyłączona zostaje także sygnalizacja świetlna. Kierowcy i rowerzyści muszą pamiętać, że jest to skrzyżowanie równorzędne. Oznacza to, że pierwszeństwo mają nadjeżdżający z prawej strony - dodatkowe znaki informują o zasadach przejazdu.

Dzięki tej zmianie mają poprawić się warunki przejazdów pomiędzy Jeżycami, a centrum Poznania oraz wewnątrz osiedla – przejazd z ul. Poznańskiej w ul. Jeżycką. Nowe rozwiązanie będzie monitorowane. Prosimy o zachowanie ostrożności i przypominamy o nowym oznakowaniu.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły, nad jezdnią na ul. Jeżyckiej montowany jest nowy, większy wysięgnik sygnalizacji świetlnej. Tak by polepszyć widoczność świateł przed przejściem.