Jest to kolejne aktywne przejście w Poznaniu. Jego celem, podobnie jak poprzednich wyznaczonych na ul. Głównej, jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych.

System zarządzany jest przez sterownik, zsynchronizowany z detektorami wykorzystującymi technologię termowizyjną dla pieszych, układem doświetlenia przejścia i pulsującymi elementami ostrzegawczymi.

Wykrycie osoby zbliżającej się do przejścia, powoduje rozświetlenie opraw doświetlających z 20  do 100 procent po zmroku oraz załączenie elementów aktywnych, takich jak „kocie oczy”, czy pulsatory przy znakach D-6 w tym przypadku bez względu na porę dnia.

Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP.

Pieszym przypominamy, że system detekcji jest tak ustawiony, że wykrywa on tylko osoby, które chcą przejść przez jezdnię (a nie idące dalej chodnikiem). Z tego powodu, by sygnalizacja aktywna  zadziałała trzeba podejść i przechodzić przez jezdnię zgodnie z przepisami (prostopadle do kierunku jazdy samochodów).