Na czas trwania imprezy w godzinach od 6:00 do 23:30 wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Święty Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora.

Na finał imprezy ("światełko do nieba"), od godz. 19:30 do 21:30, wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Powstańców Wlkp. do ul. Libelta oraz odcinek ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Objazd przewidziano ulicami: Libelta i Kościuszki (w kierunku południowym) oraz ul. Powstańców Wlkp., Matyi, most Dworcowy i ul. Roosevelta. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości - ul. Święty Marcin i al. Niepodległości - ul. Taylora, a ul. Taylora będzie dwukierunkowa.

Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie pod nadzorem służb z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy.

Na wniosek Policji w razie potrzeby wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w organizacji ruchu, w tym wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Niepodległości - ul. Fredry.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonach zmienionej organizacji ruchu.

O tegorocznych imprezach związanych z WOŚP można przeczytać na stronie poznan.pl

Informacje o transporcie publicznym przygotował Zarząd Transportu Miejskiego.