Zbliżający się koniec szkoły i słoneczna pogoda to skuteczna zachęta dla najmłodszych do przebywania na dworze. O tym, że podczas ostatnich dni nauki i w czasie wolnym od zajęć należy pamiętać o bezpieczeństwie, uczniom przypomniały sierż. Aleksandra Tomczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP wraz z Joanną Gabiś i Agatą Sobielgą z Wydziału Rowerowego ZDM. 4 czerwca poprowadziły one specjalne lekcje, w których uczestniczyły dzieci z klas nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego.

Zajęcia podzielone były na dwie części. W pierwszej policjantka przypomniała uczniom między innymi o podstawowych regułach poruszania się po drogach, konieczności zachowania ostrożności na przejściach dla pieszych i przejazdach kolejowych, a także postępowaniu w obliczu niebezpiecznych sytuacji. Część druga należała do przedstawicielek ZDM, które opowiedziały najmłodszym o niezbędnym wyposażeniu roweru, oznakowaniu i zasadach jazdy po drogach rowerowych oraz sposobach na zwiększenie bezpieczeństwa podczas rowerowych przejażdżek. Równie istotny był wątek używania materiałów odblaskowych, który pozostaje aktualny nawet w długie letnie dni.

Na zakończenie do rąk uczniów trafiły upominki w postaci nowych map rowerowych Poznania oraz odblaskowych opasek. Była to druga odsłona lekcji o bezpieczeństwie na drogach, skierowanych do dzieci z poznańskich podstawówek. Wcześniej podobne wydarzenie, zorganizowane przez ZDM przy współpracy z KMP i GDDKiA odbyło się 26 marca w SP nr 9 przy ul. Łukaszewicza.