W trakcie prac sfrezowana zostanie zniszczona nawierzchnia i ułożona nowa. Ruch pojazdów będzie się odbywał prawym pasem.

Nie będzie możliwości skrętu z ulicy Garbary w lewo, w ulicę Woźną. Będzie można w nią wjechać z ulicy Mostowej.

AKTUALIZACJA: W związku z koordynacją prac na ul. Garbary z budową przyłącza cieplnego na ul. Mostowej i Wszystkich Świętych od poniedziałku 17 lutego 2020 r. ul. Grobla będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Mostowej do ul. Garbary. Przejazd z ul. Garbary do ul. Mostowej odbywać się będzie ul. Wszystkich Świętych.

Wyłączono zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary, Wodna i Grobla.

Tymczasowa organizacja ruchu wprowadza także zakaz parkowania po obu stronach ulicy Garbary na odcinku od ul. Wielkiej do wysokości numeru 48.

By uprzedzić kierowców, zamontowane zostały znaki informujące o zakazie zatrzymywania i parkowania na remontowanym odcinku. Zakaz będzie obowiązywał od godziny 24 w nocy z niedzieli na poniedziałek z 16 na 17 lutego do czasu zakończenia prac. Pozostawione pojazdy zostaną odholowane.

Wykonawca dołoży starań, aby prace zakończyły się jak najszybciej, jednak z uwagi na zmieniającą się pogodę ma czas do 6 marca na zakończenie remontu.  

Przepraszamy z utrudnienia i prosimy o zawracanie uwagi na zmieniające się oznakowanie.

Prace są pierwszym z etapów wprowadzenia buspasa na ul. Garbary. Po wyremontowaniu lewego pasa prace na Garbarach zostaną przerwane do czasu wybudowanie brakującego odcinka trzeciego pasa ruchu na ul. Jana Pawła II. Drogowcy wrócą na ul. Garbary późną wiosną. Wówczas wyremontowany i wzmocniony zostanie prawy pas na odcinku od ul. Estkowskiego do ul. Długiej.