Szanowni Internauci,
przedstawiamy projekt modernizacji ulic: Bułgarskiej na odcinku od ulicy Bukowskiej do ulicy Grunwaldzkiej oraz ulic: Węgorka, Ptasiej na odcinku od ulicy Bułgarskiej do ulicy Wałbrzyskiej, Wałbrzyskiej, Marcelińskiej na odcinku od ulicy Wałbrzyskiej do ulicy Bułgarskiej. Są to kluczowe inwestycje drogowe związane z EURO 2012. Przebudowa ulicy Bułgarskiej została podzielona na trzy etapy. Pierwsze dwa odcinki: od Marcelińskiej do Łubieńskiej oraz od Łubieńskiej do Marcelińskiej zostały już zrealizowane. Kierowcy korzystają z poszerzonej do dwóch jezdni ulicy Bułgarskiej. W pasie drogowym powstała również ścieżka rowerowa, chodniki, nowa zieleń. Budynki mieszkalne od ruchliwej ulicy oddzielają ekrany akustyczne.
Przed Zarządem Dróg Miejskich najtrudniejszy etap przebudowy ulicy Bułgarskiej odcinek od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej. Koncepcja drogowa zakłada również przebudowę mniejszych ulic, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu miejskiego a więc Ptasiej, Wałbrzyskiej, Węgorka oraz fragmentu ulicy Marcelińskiej na odcinku od ulicy Wałbrzyskiej do ulicy Bułgarskiej. Rozpoczęcie robót drogowych zostało zaplanowane w 2010 roku.
Prosimy o przesyłanie do Zarządu Dróg Miejskich uwag, sugestii, opinii dotyczących projektu w terminie do 15 stycznia 2010 roku.
Przed wysyłaniem maili prosimy zapoznać się z regulaminem


Załączniki: