Koncepcja wydzielania torowiska tramwajowego w ul. Grunwaldzkiej na odcinku między ul. Bukowską a skrzyżowaniem z ulicami Matejki – Szylinga

W związku z wnioskami dotyczącymi wprowadzenia usprawnień dla komunikacji zbiorowej, między innymi na wydzieleniu torowisk tramwajowych z jezdni, Zarząd Dróg Miejskich zlecił przygotowanie koncepcji wydzielenia torowiska tramwajowego na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Bukowską do skrzyżowania z ul. Matejki - Szylinga. Zmiany obejmą również wydzielenie lewoskrętu z ul. Grunwaldzkiej w ul. Szylinga oraz korekty w programie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Matejki - Szylinga. Celem wprowadzenia zmian jest poprawa płynności przejazdu tramwajów na ul. Grunwaldzkiej na odcinku między ul. Bukowską a skrzyżowaniem z ulicami Matejki i Szylinga. Należy zaznaczyć, że wprowadzone zmiany mogą spowodować utrudnienia w ruchu samochodowym na ul. Grunwaldzkiej, zwłaszcza między rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego a ul. Bukowską oraz na ulicach przyległych.
Uprzejmie prosimy o aktywne włączenie się w proces opiniowania projektu, aby można było wypracować najlepsze rozwiązania komunikacyjne zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów, odwiedzających Poznań szczególnie w czasie imprez targowych.
Koncepcja wydzielania torowiska tramwajowego w ulicy Grunwaldzkiej na odcinku między ulicą Bukowską a skrzyżowaniem z ulicami Matejki – Szylinga znajduje się również w zakładce „Usprawnienia dla komunikacji zbiorowej”. Na maile czekamy do 7 czerwca 2013 r.

Serdecznie zapraszamy do dyskusji.