Inwestycja poprawi komfort wszystkich użytkowników ulicy, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Aktualnie na ul. Pokrzywno brakuje wygodnych chodników i drogi rowerowej, co wkrótce się zmieni.

Ulica zmieni się pomiędzy ul. Sanocką a ul. Ropczycką, na odcinku o długości ponad 800 metrów. Droga zyska nową nawierzchnię jezdni, wzdłuż której powstanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Planowana szerokość drogi rowerowej to 2 metry, a chodników, w zależności od lokalizacji - między 1,5 a 2 m. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po przebudowie będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni. W zakres prac wchodzi też budowa kanalizacji teletechnicznej. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym mogą składać swoje oferty do 17 maja.