Poznaniacy mogą już korzystać z przebudowanego chodnika po północnej stronie ulicy Królowej Jadwigi, na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej. Zasadnicze prace budowlane, prowadzone od końca listopada, już się zakończyły. 

Realizacja inwestycji, która poprawi funkcjonalność układu komunikacyjnego w tym rejonie i wpłynie na wzrost bezpieczeństwa ruchu, obejmowała rozbiórkę istniejącego chodnika z miejscami postojowymi, budowę kanału technologicznego, wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni chodnika oraz miejsc postojowych.

- Na przebudowywanym odcinku ulicy posadziliśmy również 15 wiązów, co jest nawiązaniem do historycznego założenia Ringu Stubbena – pasów zieleni otaczających śródmieście, powstałych na początku XX wieku na obszarze zlikwidowanych pruskich fortyfikacji i na  terenach leżących w pobliżu. Oprócz nowych drzew posadziliśmy też lilaki, irgi szwedzkie i założyliśmy trawniki. Zamontowaliśmy kosze na śmieci oraz ławki – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Do wykonania pozostało jeszcze oznakowanie poziome ul. Królowej Jadwigi, na odcinku od Drogi Dębińskiej do ul. Półwiejskiej. Malowanie oznakowania zaplanowano na godziny nocne, ponieważ wówczas ruch jest zdecydowanie mniejszy. Potrzebne są jednak odpowiednie warunki atmosferyczne, a przede wszystkim brak przymrozków.