Mapa zmian w organizacji ruchu

Docelowo ruch rowerowy zostanie wyprowadzony poza jezdnię, zarówno wzdłuż ul. Zwierzynieckiej, jak i na rondzie Kaponiera dla jadących od ul. Św. Marcin do ul. Zwierzynieckiej. Projekt zakłada budowę sygnalizacji świetlnej (rowerowej) na przejazdach rowerowych przez rondo Kaponiera. Dwukierunkowa droga wzdłuż ul. Zwierzynieckiej będzie liczyła dwa metry szerokości, ale z poszerzeniem przy ul. Gajowej i ul. Roosevelta do trzech metrów. Trasa rowerowa wzdłuż ul. Św. Marcin oraz w obrębie ronda Kaponiera zostanie wyznaczona czerwonym malowaniem.

Od 2 listopada kierowcy i rowerzyści zmierzający w kierunku ul. Zwierzynieckiej od mostu Uniwersyteckiego na pierwsze zmiany natkną się już przed wjazdem na rondo Kaponiera, gdzie pas przeznaczony dla ruchu rowerów zostanie przeniesiony ze skrajnego prawego, służącego innym pojazdom do prawoskrętu, na pas do jazdy na wprost.

Na czas prowadzenia robót budowlanych, których zakończenie zaplanowano w pierwszym kwartale 2022 roku, dla rowerzystów przygotowano objazdy omijające teren budowy. Poprowadzone zostaną południową stroną ul. Zwierzynieckiej, a także ul. Mickiewicza i Słowackiego.

Za rondem Kaponiera uczestnicy ruchu zmierzający w kierunku ul. Mickiewicza będą mogli korzystać wyłącznie z jednego, lewego pasa ruchu, ograniczając prędkość do 30 km/h. W czasie prowadzenia robót nie będzie możliwości przejazdu rowerem przez ul. Zwierzyniecką tuż za rondem Kaponiera oraz skorzystania z miejsc parkingowych zlokalizowanych między ul. Mickiewicza i ul. Gajową.

Piesi po północnej stronie ul. Zwierzynieckiej, na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Zeylanda, będą mogli poruszać się przeznaczonym dla nich ciągiem, a za ul. Zeylanda będą musieli przenieść się na chodnik po przeciwległej stronie ulicy. Nieczynne będzie przejście dla pieszych przez ul. Zwierzyniecką przed skrzyżowaniem z ul. Gajową. Tymczasowe przejście zostanie wyznaczone za tym skrzyżowaniem.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

PIM