Główny cel inwestycji to poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy chcą przedostać się na drugą stronę ruchliwej ul. Hetmańskiej. Rowerzyści poruszający się przebudowaną w ubiegłym roku ul. Jarochowskiego będą mogli wygodnie kontynuować swoją podróż przecinając ul. Hetmańską. Wprowadzenie sygnalizacji świetlej poprawi też bezpieczeństwo pieszych, w tym uczniów pobliskich szkół.

Piesi przechodzący przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego, mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego. W ubiegłym roku spółka PIM zajmowała się przebudową ul. Jarochowskiego na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego, gdzie wprowadzono dwukierunkowy ruch rowerowy. Nowy przejazd na przecięciu z ul. Hetmańską będzie uzupełnieniem infrastruktury rowerowej w tej części Poznania.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca prac zajmie się montażem nowej sygnalizacji świetlnej, budową przejazdu rowerowego oraz wprowadzeniem odpowiedniego oznakowania. Projektant przewidział także stojaki rowerowe, które jednocześnie będą zabezpieczeniem przed nielegalnym parkowaniem w rejonie skrzyżowań. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, planowane jest również udźwiękowienie sygnalizacji świetlnej oraz montaż na chodniku przed przejściem ostrzegawczych płytek z wypustkami. Podczas prac rozbiórkowych i budowlanych obowiązkiem wykonawcy będzie również zabezpieczenie przed uszkodzeniami drzew rosnących przy torowisku tramwajowym.

Na realizację robót budowlanych wykonawca będzie miał 90 dni od podpisania umowy. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym mogą składać swoje oferty do 18 stycznia.

PIM