Planuje się, że ten charakterystyczny łącznik między ulicami Dolna Wilda i Górna Wilda niebawem znów będzie dostępny dla pieszych. - W poniedziałek wykonawca przebudowy zgłosił gotowość do odbioru końcowego robót. Jeśli procedura odbioru zakończy się pomyślnie, ze schodów będzie można korzystać w drugiej połowie lipca – powiedział Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, podczas wizytacji placu budowy, w której uczestniczył również m.in. zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Schody, zlokalizowane pobliżu skrzyżowania ul. Spychalskiego i ul. Dolna Wilda, musiały zostać przebudowane ze względu na ich zły stan techniczny. Do listopada ubiegłego roku, gdy rozpoczął się ich gruntowny remont, były dopuszczone do użytkowania warunkowo, a mieszkańcy mogli poruszać się po nich jedynie wydzielonymi pasami.

W wyniku robót zostały odtworzone w niemal pierwotnej formie. Ich użytkownicy będą mogli  korzystać z nich bezpiecznie, ponieważ nie tylko zyskały solidną konstrukcję, lecz również zostały objęte monitoringiem, a po zmroku będą oświetlane lampami w stylu art deco. Przy ścianach bocznych zaprojektowano elementy umożliwiające prowadzenie roweru, a na sąsiadującym terenie – nasadzenia nowych roślin.

W ramach drugiego etapu inwestycji planowana jest budowa windy, która będzie ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami, wózkami dziecięcymi itp. Zadanie jest na etapie prac projektowych, które potrwają do końca roku.