Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu przetargowym na budowę nowej drogi rowerowej (szczegóły TUTAJ). Planowany termin rozpoczęcia prac budowalnych to wiosna tego roku.

Inwestycja ułatwi komunikację między Wildą a centrum rowerzystom, którzy dziś na tym odcinku zmuszeni są do poruszania się po jezdni. W ramach zadania powstanie ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m wyznaczona zostanie na  zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ul. Górna Wilda - w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 m połączy ulicę Królowej Jadwigi z ul. Krakowską (przez ul. Półwiejską).

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

Bezpieczne połączenie Wildy z centrum Poznania to nie jedyna inwestycja rowerowa zaplanowana na ten rok. Wkrótce rowerzyści i piesi będą mogli korzystać z nowego odcinka Wartostrady o długości ok. 1,3 km. Ta trasa między mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty jest już na ukończeniu. W tym roku planowana jest również budowa nowego odcinka drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej (od skrzyżowania z ul. Słoneczną/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej).