Głębokość ulicznej studzienki ściekowej może sięgać nawet do dwóch metrów. Brak pokrywy może doprowadzi do uszkodzenia samochodu, autobusu, roweru czy motocykla. Grozi zdrowiu i życiu kierowców, rowerzystów i pieszych.

Dlatego też zwracamy się z prośbą do mieszkańców Poznania o zgłaszanie policji (tel. 997), straży miejskiej (tel. 986) lub do Zarządu Dróg Miejskich (tel. 61 647 72 20) nietypowych czy podejrzanych działań prowadzonych przez nieoznakowane osoby (które nie są oznakowane logo służb drogowych, kanalizacyjnych, gazowych itd.) przy infrastrukturze drogowej. Prosimy również o zapisywanie marki i numerów rejestracyjnych samochodu, którym takie osoby się poruszają.

Złodzieje działają w całym mieście. Do tej pory częściej kradli pokrywy na uliczkach o mniejszym natężeniu ruchu. W tym miesiącu odnotowaliśmy łącznie ponad 30 kradzieży na ulicach Dąbrowskiego, Lutyckiej czy Gnieźnieńskiej.

Wymianai uzupełnianie skradzonych rusztów, włazów wiąże się również z kosztami. Koszt kratki wraz montażem podobnie jak pokrywy włazu wynosi kilkaset złotych. Są to środki, które wolelibyśmy wydatkować na inne cele.