W związku z tym zachęcamy do korzystania z komunikacji zbiorowej, a kierowcom sugerujemy omijanie w niedzielę w godzinach południowych centrum miasta ulicami drugiej ramy komunikacyjnej (Serbska - Al. Solidarności - Witosa - Niestachowska - Żeromskiego - Przybyszewskiego - Reymonta - Hetmańska - Zamenhofa - Jana Pawła II - Hlonda).

Informacje o funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej można sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Uroczystości na pl. Wolności

W związku z Wojewódzkimi Obchodami Narodowego Święta Niepodległości na pl. Wolności w niedzielę 11 listopada od godzin porannych do południowych obowiązywać będą zakazy ruchu i parkowania pojazdów w rejonie Al. Marcinkowskiego, placu Wolności i ulic sąsiednich (z wyjątkiem dojazdu do posesji i parkingu pod pl. Wolności). Główne uroczystości zaplanowano po Mszy Św. w poznańskiej Farze od godz. 12:30 na pl. Wolności. Na wniosek Policji wprowadzane mogą być dodatkowe ograniczenia w ruchu.

Bieg Niepodległości

W związku z zaplanowanym w niedzielę o godz. 11:11 Biegiem Niepodległości wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu od soboty 10 listopada od godz. 18:00 do niedzieli 11 listopada do godz. 16:00. W tym czasie w rejonie startu i mety biegu wprowadzane będą ograniczenia parkowania. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i wcześniejsze usunięcie pojazdów z następujących miejsc objętych zakazem:
- al. Niepodległości (od ul. Solnej do ul. Ks. Józefa);
- ul. Solna (w obu kierunkach od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości);
- ul. św. Barbary;
- ul. J. Kulasa.

Ul. Solna na odcinku od al. Niepodległości do Al. Marcinkowskiego będzie zamknięta dla ruchu pojazdów w obu kierunkach od soboty 10 listopada od godz. 23:30 do niedzieli 11 listopada do godz. 16:00. W związku z tym nie będzie dojazdu do ul. Nowowiejskiego, Działyńskich i części ul. Kościuszki. Na czas biegu - w niedzielę od 10:30 do 13:30 - zamknięte dla ruchu będą ulice na jego trasie oraz wyłączone będą sygnalizacje świetlne.

Trasa biegu prowadzi ulicami: al. Niepodległości, Przepadek, Pułaskiego, al. Armii Poznań, Księcia Mieszka I, Al. Solidarności, Murawa, Winogrady, Za Cytadelą, al. Armii Poznań, Północną, Księcia Józefa i al. Niepodległości. Strefę startu wyznaczono na południowej jezdni ul. Solnej (od Al. Marcinkowskiego do al. Niepodległości). Strefę mety wyznaczono na wschodniej jezdni al. Niepodległości (od ul. św. Barbary do ul. Solnej) i północnej jezdni ul. Solnej (od al. Niepodległości do ul. Hejmowskiego).

Z uwagi na znaczną liczbę biegaczy nie przewiduje się przepuszczania pojazdów przez "śluzy" w poprzek trasy biegu. Objazdy wyłączonych ulic wyznaczono ulicami sąsiednimi. Na wniosek Policji w rejonie biegu wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w organizacji ruchu.

Plan trasy biegu znajduje się na stronie organizatora.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem infolinii Organizatora: 503486084.


Imieniny Ulicy Święty Marcin

W związku z obchodami Imienin Ulicy Święty Marcin wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu od soboty 10 listopada od godz. 20:00 (montaż stanowisk handlowych i gastronomicznych wokół CK Zamek) do poniedziałku 12 listopada do godz. 6:00 (demontaż stanowisk). W tym czasie wyłączone z ruchu zostaną:
- ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki (objazd ul. Taylora – ruch dwukierunkowy);
- al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry (objazd: ulicami: Św. Marcin – rondo Kaponiera – Roosevelta - Libelta).

Jednocześnie informujemy o konieczności wcześniejszego usunięcia pojazdów z ul. Św. Marcin na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki.

Ponadto w dniu 11 listopada w godzinach od 12:00 do 15:00 wystąpią utrudnienia na trasie przemarszu, tj. ulicach: Bukowska – Roosevelta - rondo Kaponiera - Św. Marcin - Kościuszki.  

Zalecane objazdy w kierunkach:
- wschód – zachód: most Dworcowy – Głogowska – Śniadeckich – Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska;
- zachód – wschód: Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska – Roosevelta – Libelta lub Grunwaldzka - Śniadeckich - Głogowska;
- północ – południe:  Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka – Śniadeckich – Głogowska;
- południe – północ: Głogowska - Śniadeckich – Grunwaldzka – Szylinga – Rondo Kaponiera.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonach imprez i uroczystości.

Informujemy również, że 12 listopada nieczynna będzie Strefa Płatnego Parkowania.

O tym co będzie się działo podczas Imien Ulicy można przeczytać na stronie poznan.pl